В новий рік з новими правилами. У 2020 році уряд Польщі планує запровадити низку реформ.

Робота в Польщі для чоловіків .

Можуть внести зміни щодо соціального страхування. Нововведення в цій сфері будуть стосуватися положень договору umowa zlecenie, який є тим документом, що регулює та визначає взаємовідносини між працівником та роботодавцем. Зміни стосуються перш за все виплат в ZUS при працевлаштуванні на основі договору umowa zlecenie. ZUS – державний орган, що займається медичним та соціальним страхуванням. Як це працює зараз? Якщо працівник підписав акт про співпрацю із роботодавцем, то згідно з вимогами цього документу потрібно виплачувати податок, розрахований від розміру мінімальної зарплатні. Тобто роботодавець сплачує однакову суму як за ту особу, що отримує мінімальний оклад, так і за іншу, котра має вищу ставку.

Правління пропонує змінити умови виплат: роботодавцеві доведеться платити більший внесок за тих найманих працівників, чия зарплатня вища мінімальної. Цей законопроект не омине й тих робітників, котрі влаштовані в одній компанії на повний робочий день і одночасно працюють в іншій, уклавши з роботодавцем контракт про співпрацю umowa zlecenie . Тобто робітник фактично працює на двох роботах, проте сплачує внесок до ZUS лише з тієї зарплатні, що нараховується в першому випадку. Чиновники вважають, що буде справедливо, якщо в такому випадку особа буде сплачувати податок двічі. Натомість уряд пропонує кращі соціальні гарантії працівнику, а в майбутньому й вищу пенсію

Польських працівників очікує ще одне можливе нововведення: буде ускладнена та триваліша процедура виплат лікарняних форми L4(електронний варіант лікарняного листа). Сьогодні працюючий в Польщі робітник може взяти оплачуваний лікарняний за умови , що він відпрацював на своєму робочому місці мінімум 30 днів. Уряд наполягає, що варто переглянути та змінити також і терміни, збільшивши їх в тричі. Тобто мінімальний термін на посаді повинен становити не менше 90 днів. Поки що найманий працівник у випадку хвороби може взяти лікарняний терміном до 180 днів, після чого йому необхідно відпрацювати щонайменше 60 днів аби знову продовжити оплачуваний лікарняний. Нововведення з 2020 року передбачає, що працівник може розраховувати на 180 днів оплачуваного лікарняного протягом року у випадках різних захворювань, між першим і наступним доведеться відпрацювати не 60, а 90 днів. Положення проекту стосується й підприємців: вони зможуть взяти оплачуваний лікарняний лише відпрацювавши 180 днів. Якщо через хворобу виникла потреба взяти швидше, тоді на виплати можна не розраховувати.

Деякі законопроекти , що плануються будуть спрямовані на покращення й екологічного становища та боротьбу із пластиком. Ціни на продукцію в пластикові тарі зростуть через те , що в суму буде включена вартість переробки пластикової ємності. Метою програми є зменшення використання пластику , що не підлягає переробці.

Реформи також не оминуть і водіїв. Щоб підняти рівень безпеки на дорогах буде збільшено втричі розмір штрафів за перевищення швидкості, а в тих водіїв , які нехтуватимуть встановленими швидкісними обмеженнями в населених пунктах взагалі можуть вилучити права!

Робота в Польщі 2020