Чехія змінила правила видачі трудових карт українцям

Робота в Чехії на довгий термін Трудовим мігрантам з України, що працюють в Чехії необхідно знати, що в країні була дещо змінена й реформована система видачі робочих карт. Що потрібно знати?


По-перше, це те, що заробітчанин, який працює в Чехії по першій робочій карті, матиме змогу звільнитися із певного підприємства тільки відпрацювавши у роботодавця пів року, за умови що працедавець не порушує прав найманого працівника. У випадку, якщо трудовий мігрант помічає, що на підприємстві порушуються його права, він може звернутися у відповідні органи влади та звільнитися раніше зазначеного терміну. В іншому ж разі працівнику доведеться відпрацювати шість місяців і якщо після цього він матиме бажання змінити робоче місце, то повинен спершу повідомити про свій намір Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки і вже після цього може претендувати на іншу вакансію та безпосередньо влаштовуватися на роботу в нову компанію

Нагадаємо, що правління Чехії трохи раніше запровадило сприятливе нововведення для українських заробітчан: більше ніж вдвічі була збільшена річна квота на працевлаштування для громадян України. Якщо раніше максимальна кількість дозволів на роботу для українців становила 19600 заяв протягом року, то тепер число тих, хто може отримати дозвіл на працевлаштування зросло до 40000 осіб в рік. Частка українських заробітчан в цій країні чи не найбільша серед іноземних працівників: 20% усіх робітників з-за кордону- українці. За 2018 рік більше 120000 наших співвітчизників вирушили на роботу до Чехії- повідомило Міністерство праці Чеської Республіки.

Рабочая карта в Чехию