Робота в Польщі: правила працевлаштування іноземців змінять

Робота в Польщі 2020 У 2019 році в Польській Республіці був зафіксований найнижчий рівень безробіття. Відповідно до цього, центри зайнятості, які фактично повинні виконувати свій прямий обов’язок й допомагати із пошуком роботи потенційним працівникам, через суттєве зменшення звернень та запитів почали активніше співпрацювати із тими фірмами й роботодавцями, котрі залучають іноземних робітників на заміщення вакантних посад.

Згідно із повідомленням Міністерства у справах сім’ї, праці та соціальної політики центри зайнятості прийняли більш ніж 800000 заяв про надання робочого місця працівникам інших національностей і також видали 95000 дозволів на сезонну роботу в Польщі. У зв’язку із низьким рівнем безробіття в країні, очікується, що в роботі центрів зайнятості незабаром будуть змінені деякі умови та положення на законодавчому рівні. Отже, які корективи плануються вноситися:

+ по-перше, повинні затвердити спрощені умови співпраці державних установ із працівниками з-за кордону та загалом полегшення процедури працевлаштування трудових мігрантів,

+ по-друге, будуть запровадженні нові організаційні норми та правила. Також державні центри зайнятості почнуть займатися й підготовкою та перепідготовкою тих працівників, котрі хочуть отримати нову роботу.

Все це робиться із метою оптимізації та більшої ефективності роботи центрів зайнятості. Зміни необхідні, через те, що трапляються випадки, коли розгляд деяких справ без вагомих на те причин триває значно довше і виходить за межі визначених термінів, в результаті чого державна установа отримує фінансові збитки, адже в такому випадку іноземці можуть вимагати грошову компенсацію.

Не в останню чергу також потрібно подбати й про забезпечення можливості подання заяв в електронному вигляді. Відтак роботодавців заохочують подавати заяви на дозвіл на роботу та декларації про надання роботи громадянину іншої держави через інтернет, адже така віртуальна форма співпраці є не лише простіша, але й пришвидшена.

Також в уряді заявляють, що необхідно розширити перелік тих країн, громадяни яких можуть працювати в Польщі на підставі декларації і збільшити діючі терміни самої декларації про доручення роботи іноземцям з 6 до 18 місяців.

Зміни не оминуть самого змісту державної міграційної політики Польщі. Звичайно, будуть запроваджені й інші реформи в рамках проекту, зокрема відбудуться зміни у сфері комунікації між центрами зайнятості, службами контролю, підприємствами та іншими установами.

Робота в Польщі