Українці в Чехії: ким працюють і скільки отримують

Однією з країн, в яку легко працевлаштуватись жителям України є Чехія, ця країна манить наших співвітчизників на роботу за рахунок різниці зарплати (в Чехії мінімальна заробітня плата - 80 чеських крон в годину). Трудова міграція в Україні- явище загалом досить негативне, адже згідно із даними, майже кожен п’ятий українець працює за кордоном, тобто приблизно 3,2 мільйони працеспроможних громадян працевлаштовані в іноземних країнах. Та все ж, цей факт й має позитивний аспект: тисячі наших співвітчизників надсилають та привозять на батьківщину іноземну валюту, що позитивним чином впливає на економіку країни. Поруч із тим, що багато українців їздять на заробітки до Польщі, немало й тих, котрі вирушають на роботу до Чехії. Останнім часом відсоток працівників з українським громадянством у Чеській Республіці помітно зріс, а наші земляки складають достойну конкуренцію в боротьбі за хороше місце праці. Якщо брати до уваги офіційні дані, то кількість українців на роботі в цій країні дорівнює 150 тисячам осіб. Проте це лише число тих, котрі працевлаштовані офіційно, щоб зрозуміти реальну ситуацію цю кількість потрібно помножити на два, адже потрібно врахувати і нелегалів, і тих, котрі приїхали на сезонну роботу.

Загалом є два типи українських робітників у Чехії: ті, хто прибув на певний визначений проміжок часу на тимчасову роботу й ті, хто вважає, що за кордом зможе себе краще реалізувати та досягти значно більше, зокрема, й у фінансовому аспекті, ніж в Україні. Якщо ви маєте стосунок до останньої квоти людей чи просто цікавитеся роботою по спеціальності у Чеській Республіці, тоді зауважте, що необхідною є процедура нострифікації диплому , що ви одержали по завершенні українського вишу. Як повідомляють ті особи, котрі успішно пройшли цю процедуру в ході працевлаштування, здебільшого, українські дипломи приймають та визнають у Чехії, проте бувають і винятки. Також варто розуміти, що якщо в Україні ви одержали закінчену вищу освіту й маєте диплом магістра, то в цій іноземній країні він, швидше за все, прирівнюватиметься до диплому бакалавра. Нострифікація- це така процедура, після проходження якої ваші документи про освіту визнаються легальними та діючими відповідними органами державної влади в іноземній країні. Ще одна важлива примітка для тих, хто бажає працювати за фахом в Чехії та має намір обійняти достойну посаду: варто заздалегідь зайнятися вивченням чеської мови. Це зовсім не означає, що без володіння мовою вас не приймуть на роботу, проте якщо ви розраховуєте на престижне місце в установі чи на підприємстві, тоді повинні розмовляти чеською.

Робоча віза в Чехію

Загальна картина демонструє нам наступну ситуацію, що є не надто втішною: більшість наших земляків працюють у Чехії різноробочими, на заводах, будівництві, чимало жінок працевлаштовані покоївками у готелях і виконують нелегку фізичку роботу. Проте, з іншого боку, проглядається протилежна тенденція- дедалі збільшується число й тих українців, котрі обіймають престижні посади у сфері ІТ-технологій, в міжнародних компаніях, викладають в чеських університетах, працюють у сфері медицини: особливо популярною зараз вважається професія стоматолога. Мабуть основне питання стосується рівня заробітної платні. Оплата праці в країні погодинна, а мінімальна зарплата за 1 годину виконання посадових обов’язків становить 80 крон, якщо конвертувати національну чеську валюту в українську, то ви одержите приблизно 90 гривень. Тож під час обговорення нюансів стосовно працевлаштування уточніть в роботодавця яка оплата пропонується за 1 робочу годину та скільки годин включає місячна норма. Адже якщо, до прикладу, вам доведеться працювати 5 днів в тиждень по 8 годин, тоді в кінці місяця навряд чи ваша зарплатня вас дуже втішить. За таких умов ви зможете розраховувати в середньому на 15 тисяч гривень. Таку ж суму ви можете спокійно заробити і в Україні, для цього зовсім не обов’язково їхати на заробітки за кордон. В одному із найбільш відомих та популярних міст Чехії – Празі, одна робоча година цінується трохи більше- приблизно в 100 крон. Якщо ж ви працівник із досвідом та відповідною освітою і збираєтесь працевлаштовуватися за спеціальністю, тоді можете розраховувати, що за 1 робочу годину роботодавець запропонує вам від 100 до 200 крон. Багато нюансів в плані рівня заробітної платні прямо залежить від кваліфікації працівника.

Зарплата в Чехії для Українців:

Штукатури 140 чеських крон в годину;

Покрівельники 130 - 140 і більше чеських крон в годину ;

Столярі 140 чеських крон в годину і більше;

Зварювальники 150 чеських крон в годину і більше;

Електрики 127 чеських крон в годину і більше;

Будівельники з будь яким досвідом від 130-140 чеських крон в годину і більше (без досвіду 120);

Різноробочі на автозаводи ( Plast Form, Tristone, Mubea, Ideal Automotive, Continental Automotive , Denso ...) 100-130 чеських крон в годину.

Робота в Чехії Львів: