Лише 9% українців хочуть їхати на роботу в Росію

Робота за кордоном з оформленням документів

Кількість українських заробітчан, котрі хочуть працювати в Росії зменшується. Такі висновки вдалося зробити на основі проведеного дослідження «Україна, Молдова, Білорусь та Грузія, 2019», що стосується міграційних процесів і яке було здійснено на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Українці як і раніше продовжують масово їздити на роботу до Чехії, Польщі. Чималий відсоток тих, котрі сподіваються та бажають отримати із наступного року вакансію у Німеччині. Гастарбайтери з України очікують того, що нарешті запрацює новий закон в Німеччині, який буде спрямований на залучення іноземних працівників та передбачатиме спрощення умов працевлаштування для іноземців.

Прогностичні оцінки дослідження свідчать про те, що Польща втратись значну частку українських працівників із 2020 року, які охоче проміняють польського роботодавця на німецького.

Сьогодні для трудової міграції українці розглядають як варіант такі країни: 43% тих, хто бажає працювати в Німеччині, 35% респондентів не проти заробляти в Польщі, на третьому місці закріпилась Чехія, до якої прихильні 23% гастарбайтерів, 19% опитаних обрали б Італію, 10%- Канаду, і лише 9% тих, хто , не зважаючи на економічний спад Росії та війну із Україною, вирушили б на роботу до цієї країни.

Ще із початком загострення конфлікту між обома державами, кількість зацікавлених в працевлаштуванні в Росії поступово зменшувалась, сьогодні зафіксовано рекордно низькі показники. Проте дослідження було спрямоване не лише на виявлення тенденцій та очікувань стосовно працевлаштування в українців, але й в білорусів, грузинів та громадян Молдавії. Відбувалося воно методом інтерв’ю. Загальна кількість учасників з України- 2000 опитаних , котрим виповнилося 16 років, представників із Грузії налічувалося 1001 особа, із Молдови 1106 респондентів, із Білорусії участь в опитуванні взяли 1041 індивідів.

Опитані, що є громадянинами інших заявлених країн, що долучилися до дослідження були старшими 18 років. В підсумку були виявлено, що найбільший відсоток білорусів хочуть працювати в Німеччині, Польщі та Росії, грузини не проти працевлаштуватися в Сполучених Штатах Америки, Польщі та Італії, громадяни Молдавії в Італії, Німеччині та Росії, українці- в Німеччині, Польщі та Чехії.

Робота в Польщі 2020