Робота в Польщі для студентів 2019

Українські заробітчани ще більше почали приїздити на роботу до Польщі. За останні п’ять років число громадян України, що вирушають до сусідньої країни з метою працевлаштування, істотно збільшилося. Починаючи із 2014 року, через внутрішні зміни в країні та нестабільно політико-економічну ситуацію, все більше наших співвітчизників зробили вибір на користь працевлаштування за кордоном. Громадян України, насамперед, не влаштовують низькі заробітні плати, що пропонують в рідній державі, а також вони стурбовані напруженою політичною обстановкою, що і спонукає їх вирушати на пошуки вище оплачуваної роботи, а, нерідко, й загалом кращих умов життя за кордоном.


Як сповіщає Міністерство соціальної політики, кількість громадян, котрі тимчасово перебувають чи проживають на постійній основі за межами країни коливається в проміжку від 3,2 мільйони до 9 мільйонів осіб. Якщо до цього моменту кількість українців, що перебувають в Польщі дорівнювала 320 тисячам осіб, то вже цього року показники в рази збільшилися: чисельність зросла до 1,5 мільйона осіб. Проте ці дані не є офіційними.

Станом на сьогодні, як свідчить польське Управління з питань іноземців, суто українцям було видано 196 тисяч посвідок на проживання в країні. В цьому плані, з-поміж інших заробітчан, українці є лідерами, адже 90% усіх офіційних дозволів видано саме громадянам України. Як показує практика, здебільшого, до Польщі їдуть чоловіки, хоча до 2014 року статистика була протилежною. Жінки приїжджали та й прибувають надалі, проте не так масово, як раніше для роботи у сфері опіки над старшими людьми або дітьми. За останні роки зріс попит на чоловічі спеціальності: чимало вакансій водіїв, будівельників, майстрів, тощо. Хоча українських заробітчан у Польщі й досить багато, проте туди нерідко їдуть й громадяни інших країн. Українці працюють переважно різноробочими та виконують нелегку фізичну працю, а межа між суто чоловічою та жіночою роботою нечітка та досить розмита. Наші співвітчизники здебільшого працюють в сільськогосподарській сфері, на виробництві, будівництві, складах, сфері обслуговування, на різних заводах та фабриках, виконують ремонтні роботи. Поляки не потребують кваліфікованих українських працівників, вони зацікавленні у заміщенні вакантних посад робочих спеціальностей. Проте, все ж, є зовсім невеликий відсоток тих українців, котрі працюють в Польщі у сфері ІТ-технологій, медичного обслуговування та у вищих навчальних закладах і загалом обіймають досить престижні посади.

Робота в Польщі