Українців не цікавить робота в Польщі менше, ніж за 2,5 тисячі злотих

Українських заробітчан у Польщі не меншає. Польський ринок праці заповнює чимала кількість наших співвітчизників. Українців, котрі працюють в сусідній країні на тимчасовій роботі, на 14% більше, ніж самих поляків. З важаючи на таку кількісну перевагу громадяни України не мають бажання і наміру працювати за менший заробіток, ніж 2,5 тисячі злотих щомісяця. Не лише фінансова затребуваність посилилась, але й також майже половина заробітчан у Польщі претендує на гідні умови працевлаштування та хоче, щоб роботодавець був добросовісним та надійним.

Мінімальна заробітна плата більшість вже не цікавить, на 34% працівників збільшилося число тих, котрі хочуть отримувати вищі зарплатні на роботі в Польщі, лише 7% заробітчан готові працювати , отримуючи менше, ніж 2,5 тисяч злотих в місяць. 38% українських громадян, що працюють в Польщі, розраховують на зарплату від 2,5 тисяч до 3 тисяч злотих. Ці дані були отримані завдяки дослідженні компанії «Progress Group», що проводилося на замовлення Гданського бюро зайнятості. На мінімальна заробітну плату нетто (без вирахування податків), яка складає 3 тисячі злотих, розраховує більша половина заробітчан зі Сходу-, тобто 55% усіх східних робітників.

Українських працівників у Польщі досить багато та й самі польські роботодавці зацікавлені у залученні робочих рук з України, адже наші співвітчизники достойно зарекомендували себе на ринку праці у Польській Республіці. Українців заслужено вважають працелюбними людьми, які підходять до виконання обов’язків із великою самовіддачею та наполегливістю, тому їх чекають на польському ринку праці та обома руками приймають на вакантні посади, здебільшого це заміщення вільних робочих спеціальностей. Польські роботодавці не готові втрачати робітників з України через посилення вимог та збільшення очікувань стосовно різних аспектів працевлаштування заробітчан, тому готові йти на зустріч їм та вимушені підвищувати зарплатні й покращувати умови праці.

Агенція праці Польща