У Польщі 30% компаній відкрили українці. Це — рекорд

Робоча віза в Польщу 2020

Кількість іноземних компаній в Польщі помітно зростає. Якщо порівнювати показники за першу половину минулого року і перше півріччя цього, то вони справді вражають: число іноземних компаній в країні зросло на 20%, тобто в період з січня по червень їх було зареєстровано 4,3 тисячі. 18% від усіх нових зареєстрованих компаній- з іноземним капіталом, тобто за першу половину цього року зареєстровано практично стільки ж підприємств, скільки було за весь 2014 рік (4,4 тисячі). Якщо порівнювати цьогорічні дані із відповідними минулорічними показниками, то також спостерігається чимале збільшення: число компаній з іноземним капіталом збільшилося на 700 одиниць, що на 20% більше. Якщо така позитивна тенденція продовжуватиметься із такою ж динамічністю до кінця 2019 року, тоді не виникає сумніву, що буде встановлено новий рекорд в країні за кількістю іноземних підприємств і вже до кінця грудня буде зареєстровано 8,7 тисяч компаній. Великі сподівання та позитивні очікування стосовно даного процесу висловив президент Центрального економічного інформаційного центру Ярослав Новротек. Він зауважив, що стрімке зростання відбувається не в останню чергу завдяки українцям, котрим належить 30% закордонних компаній, тобто громадяни України володіють в Польщі 1300 організаціями.

Також велику роль в цьому процесі відіграють росіяни, та білоруси, а також жителі В’єтнаму, Китаю та Індії. Громадяни цих країн переважно займаються підприємницькою діяльністю в сферах роздрібної та оптової торгівлі, будівництві чи в транспортній галузі. Закордонні підприємці також залучають на робочі місця працівників зі своїх країн, знайомих та друзів. Великим плюсом та перевагою є те, що іноземець, котрий хоче відкрити свою компанію в Польщі може отримати право на проживання в країні. Це також є вагомим фактором, коли мова ведеться про притік іноземних підприємців у державі.

Польським містом, де найбільше закордонних корпорацій є, звичайно, столиця Польської Республіки - Варшава .

Другу сходинку за чисельністю іноземних компаній займає Вроцлав, де зареєстровано 342 організації.

Третє позиція належить Кракову-325 підприємств, на четвертому місці закріпився Люблін- в місті 153 компанії, якими володіють іноземці.

Робота в Польщі