У зв’язку із тим, що в Польщі багато робітників здійснюють трудову діяльність нелегально кількість перевірок ще з минулого року збільшилась. Зрозуміло, що нелегалами здебільшого виявляються іноземці, котрі приїжджають в Польську Республіку на заробітки, не хочуть сплачувати податки, тому й шукають способи обійти закон й можливості працевлаштуватися неофіційно.

Переваги легального працевлаштування

В такому випадку заробітчани жертвують соціальними гарантіями і не застраховані від несправедливого нарахування зарплатні чи інших нюансів, проте економлять чималу суму, не сплачують податок.

Зі своєї сторони деякі роботодавці погоджуються неофіційно працевлаштовувати, адже в свою чергу вони також повинні виплачувати певні суми в державну казну за кожного окремого працівника й відповідно чим менше робітників працюють офіційно, тим менше доводиться платити. Саме через це й суттєво зросла кількість перевірок, починаючи із інспекцій на підприємствах, закінчуючи посилення контролю на польському кордоні.

Відтак прикордонники здійснили більше 26000 перевірок законності проживання іноземців, із 61300 чужоземців порушення виявили у 26600 осіб.

Щоб краще зрозуміти наскільки серйозно взялися за цю справу порівняємо дані із показниками за 2018 рік. Позаминулого року польські прикордонники здійснили 15800 перевірок, що охопили 36000 іноземців. Також було здійснено й інспекції фірм, в результату яких виявили, що майже 15000 робітників працюють незаконно.

Серед нелегалів найбільше українців, що й не дивно, адже частка працівників з України порівняно із громадянами з інших країн найбільша.

Було з’ясовано, що 13300 наших співвітчизників порушують закон із працевлаштування. За повідомленням Прикордонної служби Польщі за минулий рік 10,4 мільйони українців пересікли польський кордон. Значно менше неофіційно працюючих осіб серед грузинів, молдаван, і білорусів, яких всіх разом налічується трохи більше тисячі нелегалів у країні.

Офіційна робота в Польщі для чоловіків на будівництві готелів в Варшаві Робота в Польщі 2020