18% економічно активного населення України працевлаштовано за кордоном, -Мінфін

Згідно із даними, що були оприлюднені Міністерством фінансів України в макроекономічному обзорі за липень 2019 року, частка українців, що працевлаштовані за кордоном дорівнює 3,2 мільйонам осіб, що складає цілих 18% економічно активного населення держави. Певною мірою, через суттєвий відтік робочої сили, в країні зменшився відсоток безробітності.

Згідно із даними, що висвітлюють інформацію за липень 2019 року, кількість безробітних осіб в країні зменшилась на 5,5%. Також знизилися і показники, що свідчать про кількість тих, хто претендує на одну вакансію, відтак одне робоче місце мають намір отримати три людини. Варто зазначити, що вище вказані показники є найнижчими за останні декілька років.

Темпи зростання трудової міграції з України справді шалені, але це, в свою чергу, також посприяло і підвищенні рівня зарплат в державі. У травні цього року, темп зростання заробітної плати зріс на 7%, у порівнянні із цим же місяцем минулого року. Причиною зростання є те, що роботодавець із України тепер активно конкурує із європейським за притік робочих рук і зброєю у боротьбі виступають не лише умови працевлаштування, але, по-перше, саме рівень зарплатні.