Робота в Європі Львів - Скільки заробляють українські заробітчани у Європі?
Трудових мігрантів з України на заробітках закордоном не меншає. Якщо розглянути дані, що представив Нацбанк за 2018 рік, то перед нами відкривається наступна картина: за минулий рік трудові мігранти перерахували в Україну 11,6 мільярдів доларів, що на 19% більше ніж за 2017 рік. Національний банк України прогнозує, що надходження іноземної валюти в країну завдяки трудовим мігрантам надалі збільшуватимуться. Передбачається, що за цей рік сума збільшиться на 1,5 мільярда доларів та дорівнюватиме 12,2 мільярдам доларів. Грошові перекази українських заробітчан- велике джерело всіх валютних надходжень в країну, а з 2016 року їх помітно побільшало і загальний обсяг перевищує 10% ВВП країни. Чи можемо ми вести мову про збільшення кількості українських громадян на роботі закордоном за минулий рік? Очевидно, що так, адже попит на робітників з України в багатьох іноземних країнах зростає, що, у свою чергу, спричиняє трудову міграцію українців. Звичайно, коли на ринку праці спостерігається нестача робочих рук, роботодавець намагається заманювати на роботу високою заробітною платнею, що стає вагомим та часто вирішальним чинником для багатьох наших співвітчизників, коли мова заходить про працевлаштування закордоном.
Станом на сьогодні, за межами України на постійній основі працюють приблизно 3,2 мільйони українців. Такі дані повідомили Державна міграційна служба та Державна прикордонна служба. Важко зафіксувати число тих осіб, котрі працюють не на постійні основі, адже цифра постійно коливається в межах від семи до дев’яти мільйонів заробітчан. Чи не найбільше працівників з України займають робочі місця в сусідній Польщі: приблизно два мільйони громадян, половина з них влаштована офіційно і лише менш ніж ¼ сплачує внески на державне соціальне страхування Польщі. Яких працівників хоче бачити в себе на роботі іноземний роботодавець? По-перше, це повинна бути не лише добре фізично підготовлена особа, але й морально та психологічно стійка та витривала. Якщо ви збираєтеся на заробітки і хочете справді добре заробляти, щоб вистачало не лише на проживання, але й щоб можна було з часом відкласти і назбирати кругленьку суму, тоді будьте готові, що вам доведеться працювати точно більше, ніж 8 годин на день. Якщо ви не збираєтеся перевантажувати себе надлишковими робочими годинами та розраховуєте на вихідні, працюючи в сусідні Польщі, навряд чи ваша заробітна плата перевищуватиме 15 тисяч гривень (після вирахування оплати за проїзд та проживання). Якщо хочете отримувати більше, тоді треба й більше потрудитися і працювати по 12 годин на день, відмовитися від вихідних ,або ж мати лише один. Звичайно ж, показник зарплатні вказаний приблизно, є й вакансії, котрі пропонують зарплатню у розмірі від 20 до 35 тисяч гривень за восьмигодинний робочий день з урахуванням вихідних, проте таких дуже мало і, якщо ви натрапите на таку пропозицію, мерщій хапайте її.
Вам навряд чи хвататиме часу та ентузіазму, щоб подивитися нову країну, місто, пізнати чужу культуру, хіба на те, щоб виспатися та відпочити після напруженого робочого дня. Слабким, кволим та нестійким до стресу людям мабуть не підходить такий спосіб заробітку, адже більшість вакансій передбачають тривалу фізичну працю і не завжди комфортні умови працевлаштування: будьте готові, що вам доведеться працювати в погано вентильованих приміщеннях, або ж на вулиці під палючим сонцем, дощем чи не зважаючи на інші погодні умови. Найчастіше про такі нюанси ви не дізнаєтеся заздалегідь, адже роботодавець не вказуватиме це в описі вакансії, але вже по приїзду на роботу. Які ж посади, здебільшого, обіймають українці? Переважно це різноробочі спеціальності: збір овочів та фруктів, на будівництві, ведення ремонтних робіт, робота охоронцем, сортувальником, вантажником, офіціантом, доглядальницею чи прибиральницею. Тобто треба бути не тільки фізично, але й морально готовою людиною до того, що доведеться працювати весь день «на ногах» та «руками». Шукаючи роботу за кордоном, ви можете помітити велику кількість різноманітних вакансій, що свідчить про нестачу робочих рук.
Вакансії в Європі +38 096 959 9860
Добре оплачуваною, проте низько кваліфікованою є робота різноробочими. Звичайно ж, обіймаючи таку посаду, роботодавець не буде потребувати ваших професійних навичок, що ви здобули в певній сфері навчаючись та працюючи в Україні, ви навряд чи зможете розвиватися та вдосконалюватися професійно, проте зможете отримувати грану зарплатню, хоча й працювати доведеться багато і нелегко. Звичайно, зовсім невеликий відсоток й тих осіб, котрі не просто вирушають за кордон, щоб отримати високооплачувану роботу, а щоб підвищувати кваліфікацію покращувати та вдосконалювати професійні навички та очікують кар’єрного росту, ті, хто виїжджають працювати за фахом. В Польщі, наприклад, найбільше можуть заробити ті працівники, котрі добре володіють мовою та мають профільну освіту. На досить високі зарплатні, від однієї тисячі доларів «чистими» можуть розраховувати медсестри, інженери, викладачі та будівельники. Ті хто їде на сезонну роботу (збір полуниці, тощо) отримують значно менше, проте працюють суттєво важче. Найбільше попиту на різноробочі спеціальності, тому, аби краще зрозуміти, що входить в обов’язки різноробочого проаналізуємо вакансію, що висуває одна із польських м’ясних фірм. Отже, що передбачає така посада та що пропонує роботодавець взамін? Працівник повинен займатися обробкою м’яса (маринуванням, копченням, виготовленням фаршу) , його пакуванням, фасуванням, миттям контейнерів, доставкою чистих ящиків на лінію, прибиранням робочого місця та складською роботою. За таку нелегку роботу працівник одержуватиме приблизно 12 злотих за одну робочу годину, що приблизно дорівнює 81 гривні. Роботодавець пропонує найманому робітнику 240 робочих годин на місяць, тобто проводити по 8 годин на день на робочому місці, якщо працювати без вихідних, в іншому випадку, по 10 годин на день. У вас також буде можливість безкоштовного обіду на виробництві протягом дня, про інші прийоми їжі доведеться подбати самостійно. Витратити частину зарплатні вам потрібно буде оплативши комунальні послуги (приблизно 100 злотих на місяць) та транспортні перевезення з тимчасового дому до роботи і у зворотному напрямку (в середньому ще 100 злотих. Тобто, якщо зарплата без вирахування коштів на проживання становить 14 тисяч гривень за восьмигодинний робочий день та з вихідними (тобто це сума за 22 робочі дні в місяць).
Популярною є також вакансія «пакувальник одягу» на складі. Максимальна заробітна плата, яку може отримати робітник становить 18,5 тисяч гривень, працюючи по 12 годин на день. В обов’язки пакувальника входить сортування та пакування одягу, а також набивання та носіння нелегких ящиків. Тобто ця «стояча робота» передбачає чималі фізичні зусилля та є досить енергозатратною. Одна досить відома компанія пропонує роботу у дві зміни: перша- з шостої ранку до вісімнадцятої, та друга- з десятої до двадцять другої. В місяць потрібно працювати по 240-260 годин, оплата однієї робочої години становить 11 злотих. За проживання в місяць потрібно сплачувати 140 злотих. Додатково фірма виділяє 60 злотих на особу на харчування, чого , звичайно ж, замало, проте краще так, аніж нічого. Ще одна непогана вакансія- кухаром в одному із кафе у місті Гданськ. Проте роботодавець шукає мобільного працівника, котрий зможе готувати різні страви, прибирати робоче місце та приймати товар. Є дві зміни по десять та дванадцять годин. Новоспечений кухар зможе отримувати по 11 злотих за годину, а також одержить безкоштовне житло на час трудової діяльності, доведеться оплачувати лише комунальні послуги, приблизно 200 злотих в місяць. З першої зарплатні вам доведеться віддати 150 злотих за санітарну книжку. Якщо докладати максимум зусиль і працювати по 12 годин на день, 30 днів без вихідних, тоді можна заробити 26 тисяч гривень «чистими» з врахуванням витрат за комунальні послуги. Якщо ж ви виберете інший варіант і будете працювати по 10 годин на добу з вихідними, тоді не розраховуйте за заробітну плату вищу, ніж 15 тисяч гривень «чистими».
Чимало потрібно працівників на «чоловічу роботу», наприклад досить багато вакансій будівельника. Працювати на будові- нелегка справа, доводиться рано вставати та цілий день, по 10-12 годин виконувати фізичну працю. Звичайно ж, в будівельників чи майстрів ремонтних робіт є час на обід чи декілька хвилин на перекур, але такий інтенсивний графік шести днів в тиждень справді втомлює не тільки фізично. На об’єкт працівників здебільшого розвозить автобус, що замовляє фірма. Після важкого дня навряд чи робітникам вистачає сили та бажання чимось займатися чи прогулятися, їм потрібно виспатися, відновити сили перед наступним робочим днем. Роботодавець, котрий наймає працівників на будівництво, переважно забезпечує останніх житлом, потрібно лише сплачувати комунальні послуги. Заробітчанам також доведеться самотужки подбати про харчування. В середньому на будівництві можна заробити 18000 гривень (враховуючи витрати на комунальні послуги). Якщо ж у вас є чималий досвід роботи в цій сфері, тоді ви можете отримувати по 700-900 євро в місяць, а година праці досвідченого майстра цінується в 15 злотих. Крім Польщі, українських заробітчан багато і в Чехії. Добре там оплачується посада офіціанта, а також прибиральниці. Якщо працівник володіє чеською мовою, тоді він може обійняти й посаду адміністратора. Затребуваними в Чехії вважаються медики та будівельники, місячна заробітна плата котрих сягає більше тисячі доларів щомісяця (120 крон за годину). Щоб побачити різницю, порівняємо із зарплатою офіціанта чи адміністратора (оплата праці однакова, проте обов’язки різні)- їхня зарплатня дорівнює 70 крон за одну годину. Якщо ви плануєте працювати по 8-10 годин на день з вихідними, тоді взагалі немає сенсу їхати на заробітки до Чехії, адже ті самі 15 тисяч гривень, ви зможете заробити і працюючи в Україні, в кращих умовах. В Болгарії також є попит на офіціантів і не дивно, адже країна славиться своїми курортами, що всіяні різноманітними кафе, ресторанами, барами, пабами, клубами та готелями. Зарплату пропонують невисоку- 8 тисяч гривень, проте роботодавець забезпечує працівника безкоштовним проживанням та харчуванням, тож ви можете й взагалі не витрачати зароблені гроші. Проте не розраховуйте, що їжа буде завжди свіжою, а страви смачними, насправді буває по-всякому. Загалом, куди б не вирушали на заробітки наші співвітчизники, велика трудова міграція з України- це, нажаль, беззаперечний факт. Цей феномен має місце в українському суспільстві, адже середня заробітна плата в країні становить 400 доларів, в той час, як закордоном пропонують 600-800 доларів в місяць, а то й більше. Звичайно, працювати треба наполегливо і багато, проте можливість непоганого заробітку спокушає громадян України виїжджати на заробітки, свій відбиток в процесі трудової міграції має і нестабільна політико-економічна ситуація в державі. Якщо ви маєте твердий намір працювати за кордоном, тоді, перш ніж вирушати до іноземної країни, краще підшукайте собі підходящу вакансію заздалегідь. Будьте особливо пильні та уважні, коли звертаєтеся до різних агенцій, що займаються працевлаштуванням за кордоном, адже дуже часто серед таких компаній трапляються шахраї, котрі вам спочатку можуть запропонувати одні умови праці, а по приїзду на вас чекатимуть зовсім інші. Таких випадків, коли люди ставали жертвами нечесних агенцій, чимало, зокрема, багато відгуків та коментарів можна почитати в інтернеті. Тому краще звертатися за допомогою в пошуку роботи до перевірених компаній або ж безпосередньо до роботодавця, в котрого раніше працювали ви, чи ваші знайомі. Будьте уважними та не надто довіряйте чужим людям, уникайте підозрілих пропозицій, що висувають агенції і не дозвольте, аби вас водили за носа, обов’язково ретельно перевіряйте усю інформацію, що вам надають.