Робота в Польщі водієм: чек-лист, що потрібно для працевлаштування

Хочете заробляти більше за роботі в Польщі? Це можливо, якщо у вас є водійські права і досвід роботи водієм. Працівникам в галузі транспортних перевезень гарантують хороші умови працевлаштування та високу зарплатню. Українців, що працюють в даній сфері в Польській Республіці досить багато, адже їх охоче приймають на роботу через такі ціннісні якості як наполегливість, трудолюбивість та відповідальне відношення до виконання обов‘язків. Українські працівники добре зарекомендували себе на заробітках в сусідній країні, це стосується не лише галузі транспортних перевезень. Їм довіряють і запрошують обіймати робочі місця у різних сферах.

Робота в Польщі водієм категорії C + E

Цікаво, що передбачає вакансія водія у Польщі?

Найчастіше потрібні водії конкретної категорії, що можуть займатися міжнародними перевезеннями а також керувати вантажівками та туристичними автобусами. Розглянути різні пропозиції польських роботодавців ви можете на інтернет-сайтах , зокрема, перейшовши за посиланням http://polandpraca-ua.com/ua/jobs/vodiyi-na-fury/. Проте знайти оптимальний варіант, що відповідає вашим очікуванням та можливостям не так вже й легко . До того ж, заміщення вакансії водія у Польщі передбачає тільки офіційне працевлаштування, з яким пов‘язаний ряд нюансів.

Отже, варто детальніше розібрати, що потрібно працівникові для успішного працевлаштування водієм за кордоном.

Першим важливим пунктом є наявність робочої візи- без неї неможливо обійтися. Зрозуміло, що, будучи водієм, ваш маршрут проходитиме через дороги спільного користування, а для цього, залежно від країни, необхідні певні документи, які ви не одержите без наявності робочої візи та офіційного працевлаштування. У випадку із Польщею наступні: обов’язкове автострахування, дозвіл на перевезення вантажу та товарно-транспортна накладна. Щоб отримати всі ці документи ви повинні мати оформлену робочу візу, це перший крок на зустріч можливому й успішному працевлаштуванню у сфері перевезень.

Щоб оформити візу, вам потрібно звернутися у будь-яке польське посольство в Україні.

Оформлення пакету документів для відкриття робочої візи +380969599860

В залежності від ваших намірів та потреб, ви можете отримати один із трьох типів віз: перший- з можливістю безперервної трудової діяльності в Польщі протягом пів року; другий- чудово підходить для тих, хто збирається на сезонні роботи і уможливлює трудову діяльність протягом 270 днів в році; третій варіант- річна віза. Раніше українцям додатково доводилося сплачувати візовий збір у розмірі 30 євро з особи, зараз же цей податок відмінений, він залишається актуальним лише в тому випадку, якщо вам необхідно оформити термінову візу.

Другий важливий момент для водіїв, котрі збираються на роботу в Польщу- знання правил дорожнього руху, що діють на території країни та наявність водійського посвідчення необхідної категорії. Хоча правила дорожнього руху побідні та багато в чому ідентичні з тими, що діють не території України, та, все ж, необхідно звернути особливу увагу на такі аспекти: обмеження швидкості на певних ділянках та автомагістралях, нюанси стосовно паркування і зупинки транспортного засобу, принципи роботи фоторадарів та правила перевезення пасажирів. В Україні залишаються чинними три типи водійських прав: перший- старого зразка ( радянські чи перші українські права), якими можна користуватися на території нашої держави, проте які не годяться для працевлаштування та використання за кордоном. Другий вид- пластиковий документ першого зразка ( пластикові права що були видані в період з 2006 до 2011 року), проте вони не відповідають вимогам Женевської конвенції. І третього типу- володіючи якими ви можете претендувати на заміщення вакантної посади у багатьох європейських країнах. Оптимальний спосіб – виробити права зразка IDP (International Driving Permit), які дозволять вам безперешкодно пересуватись країнами, що є учасниками Женевської конвенції, це стосується, зокрема, і Польщі. Щоправда видаються вони лише на рік, однак після закінчення терміну дії їх можна поновити.

Наступним важливим моментом у ході влаштування на роботу водієм є володіння польською мовою. Комунікувати доведеться не лише із роботодавцем чи колегами, але й із дорожньою поліцією та операторами різних компаній, якщо ви претендуєте працювати із перевезенням багажу, а розмовляють вони, частіше за все, тільки рідною польською мовою. Тож аби ваше працевлаштування увінчалось успіхом, а в ході не з’явились неочікувані ситуації, врахуйте всі можливі й необхідні моменти, котрі не можна випустити із уваги і нехай вам щастить.