Статистика свідчить, що найчастіше прибувають на роботу до Польщі особи віком 29-39 років серед Українців

Багато заробітчан з різних країн вирушають на роботу в Польщу, а самі поляки, натомість, шукають кращого життя в інших європейських державах. Жителі різних країн, зокрема й України, приїжджають до Польщі з метою пошуку роботи та сподіваються на гідні зарплатні. Кількість іноземців, котрі перебувають в Польщі з тимчасовими посвідками на проживання збільшилася до 400 тисяч осіб, і майже 200 тисяч із них є громадянами України.

Згідно із даними, що були подані польським Управлінням у справах іноземців, за останні два роки, кількість людей, котрі отримали посвідки на тимчасове проживання в країні збільшилася на 10 000 осіб. Українців, серед усіх іноземних заробітчан, чи не найбільше в країні, кількість тих, хто володіє чинною посвідкою на тимчасове проживання в Польщі становить 199 тисяч наших співвітчизників. Друге місце за чисельністю належить білорусам-23 тисячі осіб. Німців, що мають посвідку на проживання у сусідній Польщі трохи менше- 21,3 тисячі. Четверту сходинку посіли громадяни Росії-12,2 тисячі осіб. Наступними закріпилися в рейтингу жителі В’єтнаму-12,1 тисяча тих, хто має чинну посвідку, за ними слідують громадяни Індії-9,6 тисяч осіб. На сьомому місці опинилися китайці-8,7 тисяч громадян, на восьмому- італійці – 8,4 тисячі, дев’ята сходинка належить жителям Великої Британії- їхня чисельність дорівнює 6 тисячам і замикають рейтинг громадяни Іспанії, яких найменше серед тих, хто володіє чинною посвідкою на тимчасове проживання в Польщі- всього 5,8 тисяч осіб. Таку інформацію надав Якуб Дудзяк- речник Управління у справах іноземців.

За останні два роки серед усіх іноземних заробітчан, найбільше зросла кількість українців, що отримали дозволи на тимчасове перебування в країні: 72 тисячі громадян України протягом цього періоду отримали посвідки. Кількість білорусів суттєво нижча, порівняно із українцями- 9,5 тисяч. Лише 3,9 тисячі громадян Індії протягом двох років отримали дозволи, а кількість грузинів становить 2,7 тисяч осіб. Іноземці, що прибувають в Польщу можуть отримати посвідку не лише на тимчасове, але й на постійне проживання в країні. Найбільше дозволів було видано саме на тимчасовій умові перебування- 76тисяч; на постійній основі- 18 тисяч посвідок. Здебільшого, іноземні гості надають перевагу оселятися на території Мазовєцького, Малопольського, Нижньосілезького, Великопольського та Сілезького воєводств.

Статистика свідчить, що найчастіше прибувають на роботу до Польщі особи віком 29-39 років, 56% усіх іноземних громадян відносяться до цієї вікової категорії. Кількість громадян віком 40-59 років дещо менша і їхня квота становить приблизно 31%, а молодих людей до 20 років всього 10%. Більшість іноземних заробітчан- чоловіки -61 % (246,6 тисяч осіб), жінок-заробітчанок -39% (153,7 тисяч осіб)

Робота в Польщі