Робота в Польщі: які спеціалісти є найбільш затребуваними

Для тих хто цікавиться заробітком в Польщі цікаво буде знати які ж спеціальності найкраще оплачуються, та які вакансії варто розглядати при виборі робочого місця. Один із найпопулярніших польських сайтів з пошуку роботи для жителів України polandpraca-ua.com, разом з менеджерами агенства по працевлаштуванню - PERSONAL PROGRES SP Z O O склали рейтинг найбільш затребуваних професій.

Згідно із наданою інформацією, чимало вакансій відкрито для фасувальників, котрі займаються упаковкою готової продукції на підприємствах. Окрім основної задачі- пакування в плівку чи картон(коробки, пачки, стіки) в їхні обов’язки також входить контроль якості виготовленого продукту. Фасувальників чи пакувальників потрібно на всілякі фабрики(кондитерські, цукеркові), підприємства, фірми, котрі займаються виготовленням всіляких речей та засобів: від харчових товарів до виробів із дерева, електроніки, посуду чи текстилю. Відповідно й робоче місце буде залежати від того, де саме доведеться працювати. Швидше за все вам запропонують виконувати робочі обов’язки в цеху, на складі чи лінії роздачі(упакування цукерок на кондитерській фабриці). Загалом робота не є надто складною, хоча багато залежить і від самої продукції з якою доведеться мати справу. Більшість фасувальників працюють у 2-3 зміни по 8-12 годин на день. На цю роботу можуть влаштовуватися як чоловіки, так і жінки, часто працевлаштовуються сімейні пари, адже так вигідніше в плані проживання. Робочий графік фасувальників чи пакувальників позмінний, а оплата пропонується погодинна, понаднормові години та нічні зміни додатково оплачуються. Також наполегливих працівників очікує приємний бонус у вигляді премій за інтенсивність, високу продуктивність та пунктуальність. Заробітна платня стартує від 2300 до 3500 злотих за місяць. Багато доступних вакансій у таких містах як Katowice, Racibórz, Ruda Śląska інколи бувають вакансії на кондитерські фабрики в околицях Варшави.

Робота в Польщі завжди знайдеться і будівельників, монтажників, мулярів, особливо, якщо працівник зі стажем. Зарплата пропонується досить конкурентоспроможна. Наприклад будівельник, залежно від його навичок та досвіду може отримувати від 2800 до 5000 злотих в місяць. Кваліфіковані мулярі та арматурники до 6200 злотих. Робота звичайно нелегка, а графік досить щільний- по 10-12 годин на день 6 днів в тиждень, оплата праці здебільшого погодинна. Роботодавець видає працівнику спецодяг та необхідні інструменти.

Робота в Польщі на будівництво +38067-25-82-935 | +38068-92-53-913 viber

Не менш затребуваними є й зварювальники. Фахівців в даній сфері явно не вистачає, тому й професіоналам цієї справи пропонують високу зарплатню- від 3200 до 6000 злотих щомісяця. Окрім спецодягу та інструментів деякі роботодавці забезпечують працівників житлом та організовують для них трансфер до робочого місця. Зварювальників потрібно на різні підприємства, металургійні заводи, на будівництво, у галузь легкої промисловості, меблеві фабрики. Найбільша концентрація вакансій у великих промислових містах: Глівіце, Свідниця, Катовіце, Забже, Щецин, Плоцьк.

Багато українських заробітчан як чоловіків, так і жінок в Польщі працюють на виробництвах. Хоча робота загалом монотонна, а працювати в день доводиться по 12 годин, проте місячний оклад може становити від 2000 до 5200 злотих, до того ж, нерідко заробітчанам нерідко надається житло. Чимало вакансій можна знайти у таких містах як Катовіце, Познань, Лодзь, Кельце, Гдиня, Остшешув, Щецин. Там зосереджено багато підприємств та фірм, що займаються виготовленням техніки, запчастин до автомобілів, косметики, деревообробних та овочевих фабрик. До рейтингу увійшла й спеціальність працівника складу. На складі різної роботи чимало: тут знайдеться чим зайнятися комплектувальнику, вантажнику і складальнику деталей і для цього зовсім не обов’язково володіти польською мовою чи мати спеціальну чи взагалі будь-яку освіту, головне- це наполегливість, сумлінне виконання роботи й витривалість. Некваліфіковані працівники без досвіду можуть отримувати в місяць в середньому 2500-3900 злотих. Ті ж особи, котрі хоч трохи володіють польською мовою і мають деякі навички можуть розраховувати на заробітну платню у розмірі до 4800 злотих щомісячно. Житло заробітчанам часто надається роботодавцем. Інколи для того, щоб виконувати складську роботу потрібно докладати чималих фізичних зусиль, тому на заміщення деяких вакансій часто шукають виключно дужих та сильних чоловіків. Легша та простіша робота на складі є й для жінок, наприклад вони можуть займатися фасуванням, пакуванням, клеєнням етикеток чи прийомом товару. Вакансій насправді багато чи не в кожному місті Польщі. Ви можете обрати Лодзь, Вроцлав, Познань, Гданськ чи будь-яке інше місто, яке вам до душі. Склади бувають різні, як і продукція з якою доводиться працювати.

Українських заробітчан у Польській Республіці справді багато, і цей факт не може тішити. В країні зафіксували близько 1,27 мільйонів громадян України. Число вдалося вивести, підрахувавши кількість сім-карток, якими користуються люди. Серед найбільш поширених причин чому обирають саме цю державу для заробітків, можна виділити наступні: по-перше, це сусідня країна жителям західної України до Польщі рукою подати, по-друге, відсутність мовного бар’єру як такого та гострих проблем із порозумінням із поляками, що сприяє швидшій соціалізації та адаптації, по-третє, роботодавці в сусідній державі пропонують вищі зарплатні, порівняно із тими, що в Україні. Мабуть, третій чинник є одним із вирішальних та найбільш впливовим фактором на користь працевлаштування в Польщі.