Робота в Польщі 2020 | У Польщі дорожчають продукти харчування і послуги

В порівнянні з Чехією, в Польщі з 1 січня 2020 року виріс рівень оплати праці. За рахунок сприятливих умов оплати праці для заробітчан з України і лояльного відношення роботодавців і агенцій праці Польщі, працівники з України починають масово їхати заробляти гроші в сусідню Польщу в кінці січня - початку лютого 2020 року. Велика кількість заробітчан працевлаштовуються на різноманітні посади, що в свою чергу зменшує кількість актуальних вакансій для сімейних пар, які планують виїхати на роботу в Польщу в лютому - квітні 2020 року. Окрім низки нововведень в працевлаштуванні, зміни торкнулися вартості послуг і продуктів харчування.

Хоч і багато українців вирушають на заробітки до Польщі, там зовсім не солодко живеться нашим співвітчизникам, а про красиве життя і високі соціальні гарантії надто перебільшено в уявленнях пересічних громадян України. Середня зарплата працівника без досвіду роботи на заводі, складі чи виробництві 3600 злотих в місяць ( нетто ).

Проте сьогодні маємо те, що маємо: громадяни України масово виїжджають на заробітки в сусідню Польщу, Литву, Чехію та інші країни, привабливі умови працевлаштування пропонують і в Німеччині. Зовсім скоро заробітчанам в цій країні стане скрутніше через підняття цін на продукти харчування та послуги.

Про майбутні зміни повідомляє джерело «Gazeta Wyborcza», аналізуючи дані Головного статистичного управління. Не потрібно навіть вдаватися до глибоко та ґрунтовного аналізу й говорити про недалеке майбутнє, адже ціни вже починають потрохи зростати. Суттєве підняття вартості помітне не на якісь окремі продукти, а вцілому.

Проте ціни послуг зросли ще більше. Від цього страждають не лише заробітчани, а й самі поляки, які, м’яко кажучи, не в захваті від цих змін. Щоб розглянути ситуацію на конкретному прикладі, візьмемо до уваги, що порівняно із минулим роком вартість вивезення сміття збільшилась на 27%, ціни на туристичні путівки зросли на 10%, а вартість транспортних перевезень піднялась на 6%. На стільки ж дорожче потрібно заплатити за візит до приватної клініки, ціни в перйскурантах в перукарнях збільшились на 5,5%. Ціни зростають, проте й розмір заробітної платні збільшується. Фахівці економічної сфери заявляють, що це цілком нормальні процеси підняття цін, адже паралельно й збільшується оплата праці.

Агенція праці "Personal Progres" гарантує легальне працевлаштування в Польщі.

Работа в Польше