Робота в Польщі для молоді - Польща відмінила податок, які вигоди для заробітчан?

Польська агенція праці пропонує багато вакансій для офіційної роботи студентів і молоді на 2020 рік. Безкоштовні вакансії за кордоном . Молодь у Польщі може розраховувати на вищі зарплатні. Уже з 1 серпня цього року в дію вступив новий закон, котрий передбачає, що особи віком до 26 років від тепер не сплачуватимуть податки на дохід фізичних осіб (РІТ).

робота в польщі для сімейних пар до 26 років по біометричному паспорту , з зарплати від тепер не буде вираховуватися цей податок і таким чином заробітна плата зросте. Якщо мінімальна оплата праці за годину в Польщі становить 14,70 злотих брутто ( тобто без вирахування податків), то, із набуттям чинності нового закону, працівники віком до 26 років зможуть отримувати на 1,20 злотого більше. Зарплата молодих людей буде приблизно на 15-20% вищою, ніж у старших 26 років осіб.

Подібний закон вже давно діє в таких країнах як: Франція, Бельгія та Чехія. Зважаючи на те, що польська молодь активно виїжджає на заробітки до Європи, зокрема чимало тих, хто працює в сусідній Німеччині, то правління Польщі сподівається, що прийняті нововведення допоможуть дещо спинити темпи цього процесу. Молоді поляки не надто охочі працювати за ті кошти, що пропонує польський роботодавець, адже для них цього недостатньо, вищі зарплатні пропонують у Європі.

Натомість українські заробітчани займають багато робочих місць у Польщі та готові працювати за ту суму, що пропонує роботодавець, адже це, здебільшого, все рівно більше, ніж та зарплатня, що чекає на робітника в Україні. У зв’язку із прийнятим законом, нашим та іншим іноземним заробітчанам у Польщі також варто чекати приємних бонусів до зарплатні.

Скасування податку РІТ для осіб до 26 років торкнеться й іноземних робітників у Польській Республіці, котрі перебувають в країні легально та офіційно працевлаштовані по трудовому договору (Umowa o pracę) та договору доручення (Umowa zlecenie). Частина молоді в Україні не знаходить шляхів самореалізації, або ж виїжджає за кордон на заробітки через бажання більше заробляти та вищу зарплатню ,що там пропонують. Багато із них осідають в сусідній Польщі, особливо вихідці із західної України. Попри те, що до Польщі їм рукою подати, але різниця в мінімальній заробітні платні помічається одразу, також відчувається вищий рівень життя та стандарти в країні.

Аби податок більше не стягувався з працівника, особі, котрій менше, ніж 26 років достатньо роздрукувати та заповнити заяву (Oświadczenie podatnika do 26) та віддати заповнений бланк роботодавцю. Якщо ж цього не зробити, то податок РІТ надалі стягуватиметься до кінця року, проте, коли роботодавець на початку 2020 року подаватиме декларацію про доходи, кошти працівникові будуть все рівно повернені. Проте вже із 1 січня 2020 року робітникам не треба буде заповнювати жодних заяв, для осіб, котрим ще не виповнилося 26 років податок анулюється автоматично. Дія цього закону не поширюється на осіб, котрі отримали спадщину або ж пожертвування і з них, таки, стягуватиметься відсоток від зарплатні. Як повідомляє правління Польщі, під дію нового податково закону потраплять близько двох мільйонів осіб.