Чехія змінила квоти на працівників з України
Українських заробітчан у Чехії побільшає, а от квота трудових мігрантів із деяких інших країн навпаки зменшиться. Такі зміни передбачаються у зв’язку із коригуванням відсотку іноземних працівників в країні. Раніше в Чехії були різноманітні види програм для працівників з інших держав, яких налічувалося шість, зараз правління прийняло рішення вдвічі скоротити їх, тож лише три програми залишаться діючими. Стосовно українських заробітчан були внесені гарні корективи: від тепер квота наших співвітчизників на роботі у Чехії збільшиться більш, ніж в два рази- з 19,6 тисяч працівників до 40 тисяч осіб на рік. Такі суттєві зміни на користь працівників з України були запроваджені у зв’язку із тим, що українці ментально та культурно близькі із чехами, роботодавцю та іншим робітникам комфортно працювати із громадянами нашої країни. Вагомим фактором є також спорідненість обох мов. Позитивні зміни торкнулися не усіх заробітчан у Чехії.
Наприклад для заробітчан із Сербії і Чорногорії квоти значно нижчі- лише по 2 тисячі працівників в рік. Ще менше вакансій для громадян із Філіппін, Монголії і Молдови. У Чеській Республіці готові прийняти всього-на-всього по тисячі трудових мігрантів з цих країн щороку. З Індії можуть прибути 600 осіб в рік з метою працевлаштування, а квота представників з Казахстану зовсім мізерна-300 заробітчан. Згідно із даними, що були оприлюднені Міністерством соціальної політики, 3,2 мільйони українців працевлаштовані за кордоном.
Трудових мігрантів з України найбільше у Польщі, Росії та Німеччині. 20% усіх українських заробітчан, котрі вже пропрацювали чималий термін за межами Батьківщини не хочуть повертатися на робоче місце в іноземну країну. Серед головних причин та мотивів виділено наступні: по-перше, працівники відзначають психологічний дискомфорт, багатьом людям важко адаптуватися морально до нових умов праці, ритму, розпорядку дня та загалом до життя в чужій країні; по-друге, нерідко трапляються випадки, коли на початку працевлаштування робітнику обіцяють більший розмір заробітної плати, а в ході робочого процесу зарплатня виявляється зовсім не такою високою, як передбачалося спершу. Чимало українських заробітчан відмовляються працювати, отримуючи менше, ніж 1000 доларів щомісяця. Найбільше не подобається працювати нашим співвітчизникам на будівництві, у сфері виробництва та транспортній галузі.
Робоча віза в Чехію