Робота в Польщі | Скільки грошей треба мати при перетині польського кордону 2020

Із набуттям чинності безвізового режиму України з деякими країнами Європейського Союзу на пунктах пропуску посилилися перевірки під час перетину державного кордону. Це стосується не лише української сторони, але й сусідніх країни, на чию територію відбувається в’їзд.

Для того, аби успішно перетнути кордон і щоб не виникнуло жодних неприємних несподіванок зрозуміло, що, по-перше, із документами усе повинно бути в порядку, по-друге, серед багажу не повинно бути заборонених для ввезення в ту чи іншу державу предметів. Але навіть і цього недостатньо для успішного проходження прикордонного контролю, кожна особа, котра перетинає кордон повинна мати принаймні мінімальну суму коштів, не залежно від того з якою метою людина в’їжджає на територію держави чи яким способом, видом транспорту перетинає державні межі.

Цей фінансовий пункт зберігається на польських пунктах пропуску. Якщо громадянин України не ввозить жодних заборонених речей і з документами усе гаразд, це ще зовсім не гарантує, що працівник прикордонної служби дозволить в’їзд на територію Польщі, якщо немає необхідної суми злотими.

Фінансові можливості перевіряються для того, аби впевнитися, що особа матиме достатню суму на час перебування в іноземній країні, не потребуватиме матеріальної допомоги і в разі необхідності зможе звернутися до медичного пункту чи лікарні й оплатити лікування.

Конкретна сума, яка є необхідною для перетину польського кордону, залежить від того з якою метою особа здійснює в’їзд та скільки перебуватиме на території Польщі. Щонайменше потрібно мати із собою 200 злотих. До прикладу ті люди, котрі планують провести не більше 4 діб , повинні мати при собі принаймні 300 злотих (або цю ж суму в іншій валюті) , щоб вистачило на проживання та харчування. Якщо житло уже оплачене заздалегідь, то вас можуть попросити показати квитанцію. Якщо поїздка розрахована більше, ніж на 4 дні, тоді кожна особа повинна взяти із собою щонайменше по 75 злотих на кожен день.

Для громадян різних країн встановлений неоднаковий фінансовий мінімум, наприклад для українців та громадян із сусідніх з Польщею країн це 200 злотих, а для тих, хто має паспорт, виданий державою Європейського Союзу-500 злотих, для інших- 2500 злотих. Краще за все мати кошти готівкою, проте дозволяється і на банківській карті.

Тобто окрім стандартного переліку документів, що потрібні під час перетину контрольно-пропускного пункту варто взяти із собою будь-які дорожні чеки, які підтверджують платоспроможність особи, кредитну чи платіжну картку із лімітними виписками та довідками про стан рахунку, або ж запрошення по якому в’їжджає людина, якщо воно звичайно є.

У випадку, якщо Польща не є місцем призначенням мандрівника, а лише транзитною країною, то необхідно показати квиток на подорож до іншої країни або білет у зворотному напрямку.

Що стосується в’їзду по запрошенню, то можливо потрапити на територію Польської Республіки за сприяння громадянина цієї країни, що проживає в Польщі або по запрошенню від громадянина будь-якої країни, що входить до складу Європейського Союзу або яка є членом Європейської організації вільної торгівлі, котрий має право на постійне проживання у Польщі. Запрошення може бути видане іноземцем, який більше 5 років проживав на території Польської Республіки а також юридичними особами. Обов’язково зверніть увагу на належне оформлення документу, у ньому повинна вказуватися наступна інформація: усі паспортні та деякі особисті дані як особи, котра запрошує іноземця в країну , так і запрошуваного чи запрошуваних або ж повинна бути вказана назва, адреса і контактний номер конкретної фірми, якщо запрошуючою стороною є юридична особа.

Також особа чи компанія, яка прийматиме іноземця повинна вказати, що покриває усі необхідні витрати (проживання, повернення на батьківщину та лікування, якщо виникне така необхідність). В документі повинне бути зазначене тимчасове місце проживання іноземця та часові межі перебування в державі. Необхідним пунктом також є зазначення з якою метою видається запрошення конкретній особі. Документ повинен бути підтверджений органом влади й підписом людини, котра його виробляє, містити номер і дату укладання.

Не завжди польські прикордонники перевіряють фінанси, більше того у більшості випадків за це навіть не згадують, проте краще бути проінформованим про цей нюанс і готовим підтвердити свою платоспроможність, якщо раптом доведеться.

Для людей, котрі в’їжджають до Польської Республіки з метою працевлаштування по шенгенській візі немає потреби повідомляти про матеріальні можливості. Також від цього звільняються особи, котрі мають карти поляка, побиту чи малого прикордонного руху, індивіди, що перетинають кордон з метою благодійної допомоги чи беруть участь в рятувальній операції.

Іноземці, котрі їдуть в Польщу задля лікування повинні мати із собою щонайменше по 300 злотих на кожен день перебування в країні чи запрошення, що підтверджує, що кошти на лікування будуть видані третьою особою або ж документ, у якому вказується, що необхідну суму виділить страхова компанія.

Якщо іноземець перетинає кордон і є звичайним туристом, учасником спортивних загань чи молодіжного табору, їде на відпочинок, то повинен мати принаймні 100 злотих або по 20 злотих на кожен день. Документи, які підтверджують туристичну мету поїздки повинні містити: підтвердження на участь особи в молодіжному таборі, спортивних змагання тощо, чеки про оплату проживання, харчування. Нерідко до Польщі вирушають і студенти, котрі навчаються там або є учасниками культурно-освітніх програм. Їм також необхідно мати із собою кошти або продемонструвати довідку про нарахування стипендії в державі в яку в’їжджають. Якщо ж студент навчається на платній основі, то повинен мати суму, що рекомендована до оплати.

Зважаючи на те, що для багатьох українців в рамках безвізового режиму з багатьма державами Європейського Союзу відкрилися ширші можливості безперешкодно мандрувати по біометричному паспорту, Польща для багатьох стала лише транзитною країною. Щоб підтвердити туристичну мету перетину кордону варто мати із собою крім закордонного паспорту та страховки будь-які чеки на проживання в країнах ЄС, документи, що підтверджують бронювання готельного номеру чи іншого типу помешкання і звичайно ж готівку. Конкретного мінімуму в даній ситуації нема, це залежить від законодавства тієї держави в яку подорожуєте. Також не обов’язково мати готівку в національній валюті, якою користуються в тій чи іншій країні, можна взяти суму в доларах чи євро і по прибуттю обміняти.

Робота в Польщі для чоловіків по контракту Робота в Польщі 2020